Vášně a touhy

Jak se Vám zamlouvá tato věta? “Nepracovat pro radost je jako šetřit si sex na stáří.” Tuto větu pronesl uznávaný  finančník a podnikatel Warren Buffett. A já se s ní plně ztotožňuji.

Tedy otázka na Vás: “ Je Vám Vaše práce zároveň také Vaším koníčkem?” Jeden z mých sloganů, je “ Make your passion your profession” – nebo-li “ Udělej si ze své vášně svou profesi”. “Udělej ze své vášně svou výplatu, svůj příjem, prostě projekt svého života.” Zkrátka a stručně. Živ se tím, co tě baví, naplňuje a dělá šťastným.

A proč?

Protože tam je ono tajemství úspěchu. Mnoho lidí se ptá na recept na úspěch. V čem úspěch tkví? V čem vězí? Jak dosáhnout ve svém životě naplnění a úspěchu? Mnoho lidí ale hledá, tápe a neví, co je vlastně baví. Na to je několik jednoduchých pomůcek. Zeptejte se sami sebe, co Vám dodává energii? Co je ta velká věc, že když se děje, když ji zažíváte, vidíte, slyšíte, když nastane, tak zapomínáte najednou na čas. Dělá Vás šťastným člověkem, vykouzlí Vám úsměv na rtech, zahřeje u srdce.

Od jaké činnosti Vás není možné odtrhnout? Čemu věnujete svůj volný čas? Nebo jiná pomůcka. Popřemýšlejte o této otázce. Pokud byste měli libovolné množství peněz a času, jak by vypadal Váš každodenní život? Co byste celý den dělali? Čemu byste se věnovali? Ano, možná řeknete: válel bych se celý den na pláži nebo nedělal bych nic. Ale ano, i toto lze, ale dříve nebo později by Vás jistě nicnedělání přestalo bavit a začalo nudit. A nebo ještě jinak. Co byste sami za sebe rádi dělali, ale okolí Vás zrazuje? Tedy přemýšlejte znovu a znovu, kde jsou Vaše vášně, Vaše touhy, jak vypadá Váš život snů?

A když zjistíte, co Vás doopravdy baví, naplňuje a dělá šťastným, pak už stačí se tomu krok po kroku začít více a více věnovat a udělat ze své vášně postupně svou profesi. To je totiž ono tajemství úspěchu: 

“ Dělejte, co Vás baví. Protože, co Vás baví, to děláte rádi. A co děláte rádi, děláte pochopitelně často. A co děláte často, děláte lépe. A co děláte lépe, tak to děláte úspěšněji. A jsme zase na začátku. Co děláte totiž úspěšněji, to Vás pak ještě více baví a více naplňuje.”

To je celá alchymie byznysu. Najít svou vášeň, být špičkový ve svých dovednostech, přinést lidem užitek a vydržet dostatečně dlouhou dobu. Zdá se Vám to složité? Zdá se Vám to nemožné? Každý mistr začínal jednoho dne jako úplný začátečník. Vždy, když budete chtít vidět vášeň…skutečnou, hlubokou, intenzivní vášeň…podívejte se do očí úspěšnému člověku, kterého znáte. Jeho duše hoří! Nejvýraznější vítězové jsou obdařeni nakažlivou vášní a zaujetím pro krásy života. 

Podívejte se na video:

 

A pokud je pro Vás tak jako pro mě, Vaší vášní touha neustále růst a pracovat na sobě, být dnem ode dne lepším člověkem, inspirovat lidi ke změně života, motivovat lidi k vystoupení ze svých komfortních zón a navést je na cestu svobody, opravdové svobody, radosti a štěstí, pak jistě oceníte tyto dva krásné citáty: 

“Zapálíte-li v sobě oheň, lidé přijdou, protože chtějí vidět žár.” John Wesley

“Nejmocnější zbraní na zemi je planoucí lidská duše.” Ferdinand Foch 

Zažehněte v sobě jiskru a rozdmýchejte ji v obrovský oheň. Pokud totiž vášnivě netoužíte po dosažení úspěchu nikdy se nedostanete mezi vítěze. Být vítězem znamená pracovat na plný výkon. Nebuďte zdrženliví ani váhaví, najděte motivaci, uchopte inspiraci a uskutečněte kroky k dosažení svých nejmimořádnějších osobních tužeb. Ať se plamen Vaší touhy rozhoří do žhavé vášně! 

 

Vaše Pavlína 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů