Odvaha

Krásné přísloví říká: “Chceš-li s někým postavit loď, probuď v něm touhu po moři.” Takže dnes najdeme odvahu a přeplaveme celé moře.

Tedy ne doslovně, ale ve svých představách určitě.

Abychom se mohli vydat na moře, musíme učinit první krok. A právě touha je prvním krokem k úspěchu. A druhým krokem je čin. Nečinnost vytváří pochybnosti a strach. Akce vytváří sebevědomí a odvahu. Pokud chcete porazit strach, neseďte doma a nepřemýšlejte o tom. Běžte ven a začněte konat.

Odvaha neznamená nemít obavy, ale překonat je. 

Protože k čemu nemáme dnes dost odvahy, k tomu nemusíme mít zítra dost sil. Nikdy nezapomínejte, že činy mluví hlasitěji než slova.

Jaké je tedy další tajemství úspěchu? Stop přání a start dělání. Buďte dostatečně silní a vydejte se na cestu. A buďte dostatečně trpěliví a počkejte si na to, co si zasloužíte.

Můžete vystoupat na vrchol hory, můžete přeplavat oceán. Co k tomu však potřebujete, je důvěra v sebe sama. Ono tajemství k vyhrávání v životě se nazývá věřit v sebe samotného. Nikdy totiž nemůžete přeplout oceán, pokud nemáte ODVAHU  ztratit pobřeží z dohledu.

Nezáleží na tom, jak se zrovna cítíte.

Každé dobrodružství začíná slovem ANO.

Povstaňte, buďte odvážní a pojďte do akce. Vše, co potřebujete je plán, cestovní mapu a odvahu, abyste se zaměřili na cíl. A nedovolte ostatním, aby vám říkali, že to nedokážete.

Lodě se nepotápějí kvůli vodě, která je obklopuje. Potápějí se kvůli vodě, která se dostane dovnitř. A když Vám hlas v hlavě bude říkat, že to nedokážete, tak mu nevěřte, je to lež. Neutopte se v moři desiluzí. Z písku a vody můžete postavit hrady. Pouze ti, kteří se odváží jít příliš daleko, mohou přijít na to, jak daleko se dá dojít. 

Podívejte se na video:

Přeji Vám, ať má Váš život v sobě hodně odvahy. 

Vaše Pavlína 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů