Jak neskončit s dětmi na ulici a zažít sílu pasivního příjmu

S dětmi na ulici? Bez střechy nad hlavou? Ano, je to tak !  Ale vše hezky od začátku. Hned na úvod musím napsat, že byť to z nadpisu může vypadat jako velmi smutný až katastrofický příběh, tak pro mě je to opravdu pohádka s bouřlivým dějem, ale se šťastným koncem. Bohužel ne pro všechny postavy této pohádky je konec šťastný,  ale tak už to prostě v pohádkách bývá. 

Věřím, že všichni pohádky milujeme. Mají v sobě příběh, zápletku, kladné i záporné postavy. Je v nich spousta protikladů:  dobro a zlo, princezny a draci, bohatství a chudoba, jsou v nich kouzla a čáry a vše, co prostě k pohádkám patří. 

Všichni pohádky milujeme, ale  zdaleka ne všichni milujeme své životy, které žijeme.

A právě život to je jeden obrovský dar, který jsme dostali, je to  jedna velká pohádka! 

Pohádky jako takové jsou vyprávění založená na fantazii, zejména ze světa nadpřirozených jevů. Naše životy jsou však tady a teď a jsou reálné.  Příběh samotný v pohádce není vypravěčem prezentován jako pravdivý a posluchači zpravidla také nevěří, že by se mohl odehrát ve skutečnosti. A mě samotnou by také v životě nenapadlo, že tento příběh se mi může stát. Tedy  naše životy a všechny ty lidské příběhy pravdivé jsou a odehrávají se v každém dni, všude, jak v nás, tak kolem nás. 

Každý příběh je zcela odlišný. Každý příběh má svou zápletku, má nás něco naučit, něco nám předat, někam nás posunout.

A pokud nedojde k pochopení, tak se nám ten podobný příběh po čase opakuje znovu.  

Pojďte si tedy přečíst krátkou pohádku s názvem Pasivka. Tento příběh vám v určitých detailech představím z osobních mi důvodů jen malinko,  ale pointa a důležitost je vysoká. Pohádky nás mohou totiž mnohému naučit. 

Navést nás na správnou cestu, na cestu poznání a rozlišení.

A to si přeji také já. Přeji  si, aby se mi tímto malým poodkrytím mého osobního příběhu podařilo pomoci vám přivést vás na vaši cestu.

Na cestu převzetí větší zodpovědnosti za váš život, na cestu otevření se novým příležitostem, které vám život připravuje a nabízí. 

Tak tedy, bylo nebylo, před mnoha lety žila jedna mladá žena s manželem a dětmi v krásném domě na okraji jednoho velkého města. Rodina si žila svým životem, ve zdánlivé lásce, radosti, obklopena milými sousedy a přáteli. Oba dospěláci byli  velmi cílevědomí a pracovití lidé. Měli společné podnikání a trávili spolu spoustu času, jak pracovního tak soukromého. Jednoho dne, v době, kdy to vůbec nečekali, zaťukala na dveře příležitost. 

Mladá žena, přestože v minulosti podobné nabídky a příležitosti odmítala, tak tentokrát to bylo jinak. Určitě víte, že vše má svůj čas, své načasování a svůj důvod. Rozhodla se svou do té doby uzavřenou mysl jakýmkoliv podobným nabídkám otevřít a seznámit se s  touto příležitostí blíže. A byla to láska na první pohled! Nebyl to její nový princ, svého prince měla přece doma. Její novou láskou se stal network marketing. Ano, jinými slovy MLM, síťový marketing, nebo-li síťák. Tato žena se od mládí velmi zajímala o osobnostní rozvoj, pozitivní psychologii, o vedení a motivování lidí…Již dříve tyto  získané zkušenosti a nabyté dovednosti z různých školení, seminářů, workshopů a z mnoha knih využívala také ve svých pracovních aktivitách. A nyní zde našla úžasné propojení. Propojení světa osobnostního rozvoje a světa byznysu a výdělku. Propojení dvou světů – nazvala to win – win (výhra – výhra).

Pochopila, že úspěšná bude jen tehdy, kolika dalším lidem pomůže k úspěchu.

A to se jí moc líbilo. Byla nadšená, že může být sama sebou, pomáhat lidem se zdravím, s lepším výdělkem, odkrývat jejich potenciál, dělat jejich životy šťastné a smysluplné. To ji fascinovalo a tento  svět si zamilovala. Tento svět se stal její obrovskou vášní. Mohla na sobě nadále neustále pracovat, zdokonalovat se v oblasti osobnostního rozvoje a zároveň našla uplatnění, jak to předávat dále a zajistit si nadstandardní příjem. Uvědomila si, že chce méně teorie a více praxe. Uvědomila si, o jak obrovskou příležitost se jedná, a že je to její životní šance. Uvědomila si, že současné podnikání ji až tak nenaplňuje, že má své sny a vize, které si chce splnit. Uvědomila si, že chce mít finanční nezávislost na svém manželovi, cestovat a žít svobodný život. Uvědomila si, že se chce zabezpečit i na budoucnost, zabezpečit své děti  a nespoléhat na důchod, vládu, společnost. Uvědomila si, že se chce věnovat smysluplné práci, která ji naplňuje a dělá šťastnou a ostatním lidem přináší užitek.

Uvědomila si, že si chce začít budovat svou PASIVKU, svůj pasivní příjem. 

A zde se v pohádce na chvíli zastavme. Uvědomění! Ano, uvědomění, o jak velkou příležitost se jedná. Příležitost? Ano, příležitosti k nám přicházejí neustále, ale my si jich často nevšímáme a zabouchneme okamžitě dveře.

Většina lidí, než odstraní ze dveří pomyslný řetěz, zvedne závoru, odemkne dva zámky a vypne alarm proti zlodějům – tak je příležitost pryč. A to se týká různých oblastí života, nejen pracovních, ale i vztahových a jiných. A proto nepropásněte už ani jednu příležitost, vždy jděte na pomyslné rande a otevřete svou mysl více všemu novému, co k vám přichází. Nikdy nevíte, co vše úžasného vám to může přinést. 

A jak to bylo tedy v pohádce dále? Žena usilovně pracovala několik let a začala si plnit všechna svá přání a dosahovat vytoužených met a cílů. Začala si tvořit svou pasivku. Začala mít více volného času pro sebe, své děti a svou rodinu.  V manželství i rodině bylo zdánlivě vše v pořádku. Bylo nebylo. Ano, bylo, ale opravdu po mnoho let jen zdánlivě. Žena si myslela totiž po mnoho let, v jak nádherném manželství žije. Neřešila, že nemá své finance, přestože nadstandardně vydělávala, vůbec se tím nezabývala.  Neřešila, že nemá svou svobodu, že není vnitřně naplněná a šťastná. Ona to totiž neviděla. Žena totiž přestala vidět. Po pravdě, přestala vidět hned na začátku vztahu, kdy se seznámila se svým, dnes již ex-manželem. Byla tak zaslepená láskou ke svému muži, ke svému princi, že přehlížela jeho velké zdravotní problémy psychického rázu a mnoho dalšího….

Několikrát, v době, kdy ještě neměli děti a nebydleli spolu, ji život vážně varoval. Ale v jejím případě opravdu láska byla slepá. Tato žena, když si něco usmyslela, tak toho dosáhla. Tak moc se zamilovala a chtěla se svým princem žít, mít s ním děti a  žít šťastný život. Kdyby však v té době viděla, co vidět měla a co bylo do očí bijící, tak by nikdy do takovéhoto vztahu nešla, ba naopak vzala by nohy na ramena.

Ale vše je v životě tak, jak má být.

Díky své slepotě má z tohoto manželství dva úžasné a milující syny, za které je velmi vděčná. Několikrát jí život dával také obrovská znamení v době jejich manželství, v době, kdy už byly na světě děti. Ale ona pořád neviděla. Ve své slepotě si vůbec neuvědomila a neviděla, že ten její vysněný princ ji nemiluje, že má svůj vnitřní a tajemný svět, do kterého nikdy nikoho nepustil.

Ve své nové práci – v networkingu byla oceňována, uznávána a milována spoustou lidí ze svého okolí. Ano, o tom je přece síťový marketing. Máte spoustu přátel a lidí, kteří vám přejí jen to nejlepší.  Jste obklopeni podobně smýšlejícími lidmi a máte mnoho společného. A přestože její práce byla o lidech a porozumění jim, tomu, s kým trávila nejvíce času, rozumět přestávala. Nůžky mezi manžely se začínaly rozevírat. Muž chtěl rozdělení financí, a že si každý začne finančně táhnout za své lano. Žena nebyla proti. Nejprve se jí to zdálo divné, kvůli dětem, společné domácnosti, ale pak na to kývla. V ten moment se ale poprvé opravdově nadechla. Nebylo to hned, ale přicházelo to rychle. Její získaná finanční svoboda ji ohromila. Začala si sundávat klapky z očí a začala vidět, že vlastně celých dlouhých několik let neměla přes značné výdělky a také práci při obou mateřských dovolených, žádnou finanční svobodu. Nemohla o financích rozhodovat. Když si chtěla pořídit v očích jejího manžela něco nadstandardního, ale  pro ni potřebného do svého podnikání, musela na to jít vždy s prosíkem, vysvětlováním, ujišťováním.

Nyní se přestala bát o svou budoucnost, věděla že díky své pracovitosti a velké síti v MLM se o sebe a děti postará, a že přinese potřebné peníze do rodinného rozpočtu. Svého manžela však i přes začínající a vzrůstající neshody neustále milovala. Ve své práci v networkingu získala v průběhu let také další benefity a několik all inclusive dovolených zdarma za dosažené výsledky. A právě na dovolené se jí to stalo dvakrát. Když se jí to stalo poprvé, byla neskutečně vystrašená a zmatená. Když se jí to stalo podruhé, byla vystrašená a zmatená ještě více. Ale pořád nic neviděla a nechápala, co se jí to děje. To bylo ještě v době, kdy si myslela, že je manželství šťastné, kdy byly společné finance. Byla slepá, a proto to život vzal do svých rukou.

Co jí mělo otevřít oči už dříve?   Co se jí přihodilo? To si můžete přečíst v pokračování tohoto příběhu, této pohádky Pasivka. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů